دانستنی های مهم قبل از شروع کار با سامانه پیام کوتاهimportant.smspanel

از اینکه سامانه پیامک پیشگامان را جهت امور اطلاع رسانی مجموعه خود انتخاب کرده اید متشکریم. سامانه پیام کوتاه پیشگامان یک نرم افزار تحت وب است و ارسال صحیح پیامک در یک سامانه تحت وب منوط به کارکرد چند سرور و ایجاد ارتباط درست با سوئیچ های مخابراتی است. همان طور که می دانید یک سوی ارائه خدمات پیام کوتاه ، ارگان دولتی مخابرات است که سیاست های خاصی را در بازه های زمانی مشخص و غیر مشخص بر روی پهنای باند خطوط اعمال می نماید. لذا جهت اطمینان از اینکه پیام ها به طور صحیح و به موقع ارسال خواهد شد و هزینه اضافی به کاربر تحمیل نخواهد شد، بایستی قبل از هر نوبت ارسال پیامک به چند نکته مهم دقت نمایید. درصورت عدم توجه به نکات ذیل و بروز خطاهای احتمالی – که منشا بروز آن در اکثر اوقات مشکلات فنی مخابرات است – مسئولیت مشکلات ایجاد شده بر عهده کاربر است.

توجه به اخطار های مهم سامانه : در برخی ایام بنا به محدودیت های اعمال شده از سوی مخابرات و یا وجود اختلال های موقت ، در صفحه اول سامانه اخطارهایی درج می شود که معمولا با متن (( کاربر گرامی … )) آغاز می شود. جهت جلوگیری از بروز خطا در ارسال پیامک حتما به این اطلاعیه ها توجه نمایید.

اينترنت اكسپلورر : بنا به اعلام مایکروسافت پاره ای مشکلات برنامه نویسی در اینترنت اکسپلورر 8 وجود دارد که توصیه می شود برای ورود به نرم افزار های مالی از این مرورگر استفاده نشود. براي بازدهي بهتر سامانه مي توانيد از آخرين نسخه مرورگرهاي موزیلا فایر فاکس ( Mozilla FireFox ) و گوگل کروم (Google Chrome) استفاده فرماييد. جهت دانلود این مرورگرها به قسمت راهنما در بالای صفحه نخست مراجعه نمایید.

کپی کردن متن : همیشه متن ارسالی را در قسمت مربوطه تایپ کنید و از کپی کردن متن از مکانی دیگر جدا بپرهیزید. در صورت کپی کردن متن ممکن است کدهای مبدا و مقصد متن همخوانی نداشته و پیام به صورت کدهای نامفهوم ارسال گردد.

تعداد بخش های پیامک : در حال حاضر قابلیت ارسال پیامک 10 متنی در خطوط پیام کوتاه وجود دارد. لیکن تعداد قابل توجهی از گوشی ها به دلیل ضعف فنی و بعضا مشکلات نرم افزاری قابلیت دریافت پیامک های چند متنی را ندارد. به طور کلی به هر میزان تعداد متن پیامک بیشتر باشد ، درصد آمار رسیده به گوشی مخاطبین کمتر می شود . لذا بهتر است حتی المقدور پیام ها مختصر شود. چنانچه امکان اختصار متن وجود ندارد ، بهتر است پیام ها در چند نوبت متوالی و پشت سر هم ارسال شود. مثلا یک پیام 5 متنی به یک پیام 3 متنی و یک پیام 2 متنی تبدیل شده و با فاصله زمانی کم ارسال شود.

ارسال تست : قبل از ارسال یک پیامک مشخص ، بایستی همان متن را از شماره مورد نظر در سامانه به گوشی همراه خود ارسال نمایید و از صحت متنی و زمانی ارسال پیامک مطمئن شوید. سپس اقدام به ارسال گروهی نمایید. علت این تاکید پاره ای مشکلات احتمالی است که در ایجاد ارتباط با سوئیچ های مخابراتی بعضا به وجود می آید.

حضور در لیست : یکی از راه هایی که از رسیدن پیام به مخاطبین می توان اطمینان حاصل نمود این است که کاربر در هر ارسالی یک شماره از خودش را در انتهای لیست قرار دهد. چون اجرای دستور ارسال به ترتیب شماره های موجود در لیست انجام می شود، وقتی پیام روی گوشی کاربر دریافت شد ، می توان مطمئن بود که دستور ارسال به طور کامل و درست اجرا شده است.

ارسال حداکثر 5000 پیامک در هر دستور ارسال : با توجه به احتمال وقوع خطا در دستورهای سنگین ارسال که بیشتر به علت محدودیت در سرعت اینترنت و پهنای باند به وجود می آید ، باید سعی کنید که در هر بار اجرای دستور ارسال حد اکثر 5000 پیامک ارسال شود. ارسال بیشتر از این مقدار به لحاظ نرم افزاری مشکلی ندارد ، لیکن احتمال خطا را افزایش می دهد.

فیلترینگ پیامک : از آنجا که سیستم فیلترینگ در ایامی خاص بر روی برخی کلمات فعال می باشد ( کلماتی که اعلام نشده است ) لذا در زمان ارسال پیامک به صورت گروهی، حتما متن پیامک را به یک شماره همراه اول و یک همراه ایرانسل ارسال نموده تا از فیلتر نبودن متن مطمئن شوید سپس متن پیامک را ارسال نمایید.

اطمینان از وصول پیامک به مخاطبین : جهت حصول اطمینان از رسیدن پیامک به دست مخاطبین لازم است پس از انجام ارسال به صندوق ارسال مراجعه نموده و در قسمت شماره گیرنده روی شماره ها کلیک نمایید. سپس در صفحه باز شده روی آیکون بروز نمایی گزارش تحویل کلیک کنید. در این صورت از گزارش تک تک ارسال ها اطمینان حاصل می نمایید. بلا فاصله پس از ارسال می توانید گزارش تحویل بگیرید اما بهترین زمان برای گرفتن گزارش ارسال 2 تا 6 ساعت پس از ارسال می باشد.

فعال / غیر فعال کردن کد تبلیغاتی : از اواسط سال 91 در زمینه ارسال پیامک انبوه قابلیتی ایجاد شده که افراد می توانند کد تبلیغاتی خود را مسدود کنند. با ارسال عدد 1 به 8999 کد تبلیغاتی مسدود شده و پس از آن فرد پیام تبلیغاتی دریافت نمی کند. با ارسال عدد 2 به 8999 کد تبلیغاتی فعال شده و مجددا پیام های تبلیغاتی دریافت می شود. در گزارش ارسال ، شماره هایی که روربروی آن ها نوشته شده (( نرسیده به مخابرات )) ، کد تبلیغاتی خود را مسدو د کرده اند.

عدم ویرایش ارسالهای ویژه(مانند مناسبت و زماندار): با توجه به اینکه هنگام تنظیم ارسال مناسبت و ارسال زماندار در پنل این ارسال در سرور ثبت می شود نباید نسبت به اینگونه ارسالها ویرایش انجام شود چون باعث میشود اطلاعات پس از ویرایش مجددا در سرور ثبت و ارسال ها تکرار شود لذا اگر پس از تنظیم اینگونه ارسالها نیاز به ویرایش بود باید کل ارسال حذف و مجددا تنظیم گردد.

خط خدماتی :

خط خدماتی چیست؟ خط خدماتی،خطی است که قابلیت ارسال پیامک به تمام شماره موبایل ها – حتی شماره هایی که کدتبلیغاتی خود رامسدود نموده اند – را دارد. این سرویس جهت اطلاع رسانی به اعضای مجموعه طراحی شده و ارسال پیامک تبلیغاتی و انبوه از خط خدماتی ممنوع است و از سوی مخابرات پیگرد قانونی دارد. خط پیام کوتاه شما به طور رایگان و با تکمیل فرم یک و فرم دو ، قابل تبدیل به خط خدماتی است.

لازم به ذکر است فقط اشخاص حقوقی می توانند از مزایای خط خدماتی استفاده نمایند. متقاضیان بایستی فرم مربوطه را در سربرگ حقوقی مجموعه درج ، تکمیل و مهر و امضا نمایند. مخابرات به درخواست هایی که فاقد شرایط مذکور باشند، ترتیب اثر نخواهد داد.

لطفا فرم را دانلود ، تکمیل ، اسکن و سپس به ایمیل support@pidasms.com ارسال نمایید. >>>

برای دریافت فرم های مربوطه به کانال تلگرام شرکت مراجعه نمائید.    https://t.me/pida_co