کاربردهای اختصاصی سامانه پیام کوتاه :

در این قسمت اشاره مختصری به کاربرد های سامانه پیام کوتاه برای برخی مجموعه ها می شود. این مجموعه ها عبارتند از :

كارخانجات * ادارات دولتی * تعاونی ها * مدارس * فروشگاه ها * دفاتر بیمه * هیئات مذهبی

كارخانجات:
مديران كارخانه می توانند از طریق این سامانه پیام های متفاوتی با مضامین تبریک ، تسلیت ، تغییر وضعیت کار پرسنل ، ابلاغیه ، اطلاعیه ، دستورات تشویقی و ارسال فیش حقوقی و از این قبیل را در عرض چند دقیقه برای تمام کارکنان خود ارسال نمایند. از دیگر کاربردهای سامانه برای کارخانجات ارائه لیست قیمت ، فهرست محصولات ، اقلام جدید ، تغییر نرخ و شرایط فروش برای نمایندگی ها و مشتریان است.
ادارات و موسسات دولتي :
گرفتن انتقادات- راه كارها- پيشنهادات و … از كارمندان و ارباب رجوعان و همچنین برگزاری مسابقه و نظر سنجی از قابلیت های این سامانه برای موسسات می باشد. ارسال فیش حقوقی و اطلاعیه های فوری نیز می تواند به ارتباط مدیران سازمان و کارکنان کمک بسزایی نماید.
تعاوني ها و شرکت های سرمایه گذاری:
خبر بر گزاري جلسات عادی و مجمع عمومي و ارائه سود سهام به صورت دوره ای و همچنین ارتباط مستمر و کم هزینه به مناسبت های متعدد از کارکردهای سامانه برای اینچنین مجموعه هایی است.
مدارس و آموزشگاه ها :
اعلام وضعيت تحصيلي دانش آموزان به والدين مانند ارائه نمرات ، تاريخ امتحانات ، کلاس های آموزشی ، هشدارهای آموزشی ، اطلاعیه برگزاری اردو های تفریحی ، کلاس های فوق برنامه و … از جمله کارکردهای سامانه برای مدارس است. فراخوان جلسات اولیاء و مربیان و همچنین برنامه های ویژه در طول سال تحصیلی می تواند در برگزاری پرشورتر این محافل کمک یار باشد.

فروشگاه ها :
گرفتن انتقادات و پيشنهادات از مشتريان ، اعلام اقلام جدید فروشگاه ، برگزاری جشنواره فروش، ارائه تخفیف و پیام تشکر از خرید از کارکردهای سامانه در این زمینه است. برگزاري نظر خواهي در ميان مشتريان در مورد كيفيت و قيمت محصولات و خدمات از دیگر کارکردهای سامانه است.
نمايندگي هاي بيمه :
ارسال پيام تمديد قرار داد براي مشتري ها قبل از فرا رسيدن زمان تمديد قرار داد در راستاي ايجاد مشتري هاي ثابت و معرفی انواع خدمات بیمه به مخاطبین از کارکردهای خوب این روش ارتباطی است.
جلسات و هیئات مذهبی :
کارکرد این سامانه در این زمینه بسیار زیاد است. از جمله این کارکردها عبارتند از:
اعلام تاریخ و ساعت جلسات
اعلام سخنران هفتگی
اعلام تغییر آنی مکان و زمان جلسه
دعوت به همکاری و کمک مالی در پیشامد های فوری
یادآوری زمان و مکان جلسه روز قبل از جلسه
اطلاع مجلس شادی یا ترحیم یکی از اعضا به سایر اعضا و …